25 Ocak 2017

#17 çelınc / soru:4-5-6-7-8 yettim gari

dördüncü günün sorusu diyor ki: etrafındakiler hangi sorunun çözümü için sana gelirler?

hımmm. 

normal arkadaşlık danışmaları dışında bir şey yazmak istediğim için her türlü görsel malzeme için gelirler diyeyim. photoshop kullanarak yapılabilecek her şey için ellerinin altındayım her an. okuldayken projelere falan görsel lazım olduğunda yapardım, sonra evlenenlere düğün davetiyeleri, dükkan açana el ilanı, afiş vs ya da web sitesi için görsel etiket vızvızvız.. grafiker değilken bu işleri çözen kişi olarak ilk akla gelen olmayı da çok seviyorum aslında. insanın mesleği dışında bir becerisi olması bence çok güzel. evet.


beşinci soru diyor ki: her zaman ve bazen özlediğim iki şey. 

bezen ergenliğe ait enerjimi çok özlüyorum. o zamanlar mesela gecenin bir yarısı arkadaşlarım arayıp seni almaya geliyoruz derlerdi ve ben de gece gece uykumdan uyanıp asla üşenmeden giyinir, on dakika içinde falan evden çıkardım. şimdi olsa evden çıkmayı bırak, bu niyetle aradıklarını biliyorsam telefonu bile açmam. ama bazen o her an, her şeyi yapmaya hazır, saçma enerjimi gerçekten özlüyorum. 

her zaman özlediğim şeyi ise hayatıma bir şekilde girip acıta acıta gitmiş hayvanlar. 

şimdi boğazda köpük, havada bulut, toprakta çiçek olduklarını düşünüyorum. her an ağlamıyorum ama içten içe her an özlüyorum.  bir gün haklarında yazabilmeyi umuyorum ama henüz buna pek hazır değilim. 

altıncı soru diyor ki: hatırladığın en eski anıyı anlat. 


galiba 3-5 yaşlarındayım. evdekiler salonda televizyon seyrederken gizlice annemin çantasına daldım. kırmızı bir ruj vardı, onu aldığımı ve duvarı boyama başladığımı hatırlıyorum. sonraki karede ruj elimden alınmış kenarda ağlıyorum, annem de elinde bez duvarı siliyor. büyük ihtimalle ağzımın üstüne iki tane yapıştırmıştır, yoksa niye ağlayayım? yedinci soru diyor ki: bir hayvan olsan hangisi olurdun?

çok yaratıcı şeyler gelmiyor aklıma. köpek ve kedi kırması bir şey olabilirdim belki. canımı sıkan durum ve insanlara karşı lanet bir sokak kedisi iken sevdiceklerime karşı bir o kadar pofuduk köpek kıvamında olabilirim sanırım. 
internetten kötü bir photoshop örneği olarak şunu buldum. ve bugünün son sorusu olan sekizinci soru diyor ki: bir dahaki hayatında kim olmak isterdin?

ayhh bunu da çok düşündüm ve kesinlikle albümleri milyon satan, stadyumlar falan dolduran bir rockstar olmak istediğime karar verdim
grubumla o turne senin bu ülke benim gezeyim de gezeyim. erken yaşta ne kadar legal-illegal delilik varsa hepsini yapayım, bu arada çok sağlam paralar kazandığım için o paraların hatırı sayılır bir kısmını bağışlayıp geri kalanla da maddi kaygılar olmadan yaşayıp gideyim. bence güzel plan. 

böyle yüz soruya bir arada cevap verince işin içinden çıkamadığım için pek iyi performans gösteremedim bence ama sonunda yakaladım ucundan çelıncımı. başarılarımın devamını diliyorum.

bir de çelınca katıldığını belirten yorumlar bırakan, yeni gelen, sonradan yetişen herkesi buradan topluca öpeyim. iyi ki geldiniz, içimize kapanmaktansa dışımıza saçılmanın çok daha iyi bir fikir olduğuna emin oldum sayenizde bir kez daha.  

şu şahane gif de teşekkür hediyem olsun. 


evet, cağnım tina gibi böyle yandan yandan gittim. muck. 

7 yorum :

 1. Ben,yazılanları okuyan taraftayım.Okuması da baya zevkli :)

  YanıtlaSil
 2. Sonik hatunum! Bitmeyen bir kayak tatili silsilesi içindeyim, ciğerim soldu (derdini sqeyim ve ya namkör diyenleri şu tarafa alayım) ancak hem çelınca katılamamaktan hem de yorumlarımla salça olamamaktan muzdaribim. Mağdurum da mağdurum.

  Bekle ama dönüşüm muhteşem olacak (olmadı) :))))
  Şu ergenlik mevzusunu daha 2 gece önce beyimle konuştuk biliyo musun? Ben de o kafayı çok özlediğimi söyledim.. Gece 10 suları falandı, hava zifiri karanlık (balkondan kesiyorum tüm bunları) bir grup kızlı erkekli ergen ellerinde biralar kafalar bi milyon; bağıra çağıra eğleniyo, hayvanlıklar, el şakaları, karlarda yuvarlanmalar, kahkahalar, gece pistine kızak kaymaya gidiyolar... O an dedim ki; ulan çocuklarımızın önünde daha böyle günler var yaşanacak! Ne şanslılar! Biz yaşadık tükettik bitti. Şuan onların yaptığını yapsak eğlenmeyiz mesela! Ergenliği ve ilk gençliği kapsayan kısa bi süreç sadece bu enerji ve böyle saçmalıklardan ölümüne keyif alıyor olabilmek... Hiçbirşeye üşenmemek, gece çıkmaların, içki içmelerin çok önemli bol atraksiyonlu ve özel şeyler olması, grupta yaşanan olayların birbirinden hoşlanan tiplerin her cümlesini salakça analiz etmek, anlamlar çıkarmak, ertesi gün kankinle o gecenin saatlerce muhabbetini yapmak, her ayrıntısını incelemek, kikir kikir gülüşmek; bazı olaylara aşırı sinir olmak! Kısaca bütün duyguların havai fişeği gibi yükselip yükselip patlıyor, ışıklar saçıyor olması :) ay bilemedim ki daha Nasıl anlatsam? :-)
  Catdog diye bi çizgi film vardır bilir misin? Onu bi bul da bikaç bölüm izle :)) şu senin görselden aklıma geldi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dur bak buraya sonra başka şeyler yazıcam.

   Sil
 3. Merhaba ;

  Bloğunuzu ilgi ile takip ediyorum. Çok faydalı içerikler paylaşıyorsunuz. Bloğunuz'dan para kazanmak için İnstaKitap Setine Satış Ortağı Olabileceğinizi Biliyor Musunuz ? https://goo.gl/iLiflK

  İnstakitap İnstagram üzerinden para kazanmanın kitabı para kazanmanın tüm metotları, butik açmak, satış yapmak, takipçi artırmak, 4 ayrı kazanç metodu.
  Herkese hitap eden yöntemler, sürekli güncellenen tedarikçiler, hepsi 3'lü kitap setinde. Sitemize gelen 100 ziyaretçiden 1'i sipariş veriyor.

  Sizi de satış ortaklarımız arasında görmekten memnuniyet duyarız.

  YanıtlaSil

Yorum