18 Mayıs 2017

➳ güzel haberlerle gelmedim

dedim ki yazmasam hiçbir şey olmamış gibi davransam, gidip başka bir blog açsam yeniden başlasam ya da uzun uzun anlatsam başından sonuna.. hangisi iyi gelir? bilemedim. 

en son içimde bir mercimekle buradan gitmiştim. 

doktor onu kaybedeceğimi söylediği o âna kadar onu ne kadar sevdiğimi de bilmiyormuşum ben. beşinci ay biterken oldu hepsi ve o günden bu güne çok zor geçti. 

bir sürü şey yazıp sildim. en başından bu yana mümkün olduğunca dramatize etmeden yaşamaya çalışıyorum her şeyi. ilk duyduğumda ağladım ama dedim ki tamam yine yaparız, lee yeter bana, on tane çocuğa değişmem hem ben onu, yeter ki sevdiğim birine bir şey olmasın bunu da atlatırım. 

fiziksel olarak bu kadar zor olacağını bilmiyordum, tahmin bile etmiyordum. sonra onu da atlattım işte. eve döndüm. 

dönemin bitişine bir ay kaldı sadece ama okula devam etmeye, kimseyi görmeye gücüm yok. neden, nasıl vs sorularına cevap verecek durumda değilim. insanların bana üzüntüyle bakacaklarını biliyorum, bunu yaşamak istemiyorum. keşke böyle olmasaydı ama çocukları bırakmak zorunda kaldım. yeni bir öğretmen buldular yerime. haftaya salı günü fotoğraf çekimi var, veliler isyan etmiş, yeni öğretmenle istemiyorlarmış foto falan, beni istiyorlarmış, benim emeğim varmış o çocuklarda. haklılar biliyorum. bir veda borcum da var bu çocuklara. ve hatta bilmiyorum, yeni öğretmenle bir konuşayım, belki karnelerini vermeye de ben giderim. bunları hem istiyor hem de korkuyorum tamamından. 

evde kalışımın ikinci haftasında, her gün bir yerleri söküyorum. doktorlar dinlenmek gerek diyor ama bavullardan yazlıkları çıkarıp verilecekleri ayırmak falan yatıp kendine acımaktan daha iyi geliyor insana. belki bugün de kalkar avizeleri temizlerim.  ya da belki sonra gelir yine yazarım. 

bir de nasıl yapıldığını bulabilirsem blog yazılarını yorumlara kapatmak istiyorum. yorum görüp cevap yazmaya gücüm yok. 

aslında ben sadece içimi dökmeye geldim, teselli edilmek istemiyorum. 

suya anlatmayı bilsem belki o bile yetecekti. 
3 yorum :

 1. Yaziyi yazarken bir secenek var oradan.
  Edit edersen kapatabilirsin.
  Alkislarimla ayriliyorum buradan.

  YanıtlaSil
 2. Jardzy'e katılıyorum.
  İyi bir ilkokul öğretmeni olabilmek ne güzel bir şey ayrıca.
  Ben de su gibi ayrılıyorum..

  YanıtlaSil

Yorum